Premijer liga
Hat-trick Haskića: Velež u meču sa šest pogodaka savladao Slogu
Fudbaleri Veleža savladali su u sjajnom meču Slogu sa 4:2 na stadionu Rođeni u meču osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
23.09.2023. u 22:49

Velež je do vodstva došao u 18. minuti. Hrkač je centrirao, a Haskić se sjajno snašao pred golom gostiju i pogodio za 1:0.

Igrala se 37. minuta kada je do lopte došao Jović koji se sjajno snašao i pogodio za izjednačenje.

Haskić pet minut kasnije svojim drugim pogotkom postavlja konačan rezultat prvog poluvremena.

Sloga u nastavku do novog izjednačenja dolazi u 54. minuti.

Vidić se sjajno snašao i svojim drugim golom na večerašnjem meču pogodio za 2:2.

Susret je u 68. minuti bio privremeno prekinut zbog nestanka struje na stadionu Rođeni, ali problemi su bili otklonjeni za nekoliko minuta.

Haskić svojim trećim pogotkom u 87. minuti pogađa za novo vodstvo Veleža.

Rođeni su do četvrtog gola mogli u desetoj minuti sudijske nadoknade, ali je golman gostiju Ščekić odbranio penal Džafiću.

Isti igrač samo minut kasnije pogađa za konalnih 4:2.

Velež je sada treći na tabeli sa 14 bodova, dok je Sloga osma sa devet bodova.