Duraković je odlučio kupiti farmu kako bi zadržao mlade zaposlenike kojih je trenutno osmero. Po turnusu proizvodi 60 hiljada pilića, a samo na godišnjem nivou isporučuje oko 350 hiljada pilića.
- Nastavio sam poslovanje jer sam sa ovih prostora, a prije svega cilj mi je bio zadržati mlade radnike. Oni su svi porodični ljudi. Tokom preuzimanja farme zatekao sam loše stanje i lošu opremu. Sve smo to prebrodili i nastavili s radom. Trenutno stanje nije zadovoljavajuće, ali korak po korak nadam se da će biti bolje - izjavio je Feni Duraković.
Kaže da su uspostavili poslovnu saradnju s kompanijom Madi iz Tešnja, a u planu je i proširenje proizvodnje.
- Peradarstvo nema podršku države, ni vrijednih poticaja. Podsticaj koji dobijamo je oko 10 hiljada maraka na godišnjem nivou i to je nedovoljno u odnosu na troškove koje imamo. Zimi trošimo oko 50 tona uglja po turnusu i oko 80 metara drva, to je trošak veći od 20 hiljada maraka. U ljetnom periodu je 70 posto manje rashoda. Tokom zime smo u minusu, a ljeti pokušavamo da se izvučemo – ističe Duraković.
Kaže da je područje Srebrenice idealno za peradarstvo jer se životinje uzgajaju u zdravoj i čistoj sredini. Izrazio je razočarenje odnosom vlasti jer ne podržavaju mlade u Srebrenici koji hoće da rade i žive od svog rada.