TOK UTAKMICA/ Tri pobjede domaćih timova, Tuzlacima bodovi u gostima
Završene su četiri utakmice subotnjeg programa 13. kola Premijer lige BiH.

Željezničar - Radnik 3:1

Tekstualni prijenos sa Grbavice možete pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________________________

KRAJ NA Grbavici. Pobjeda Želje rezultatom 3:1.

90. minut: GOOOOOOL. Lendrić pogađa za 3:1 i završava priču na Grbavici.

81. minut: Izmjena kod Želje. A. Zec mijenja Boju.

76. minut: Janjić je poslije duela sa Miletićem dobio žuti karton.

72. minut: Mekić i Gogić su izašli, a na terenu su Janjić i Zukić.

68. minut: Veselinović dobro šutira, Kozić odbija u korner.

63. minut: Lendrić mijenja Zeca, a Miletić Štilića.

46. minut: Šarić mijenja povrijeđenog Huseinbašića u ekipi Radnika.

45. minut: GOOOOOOL. Željo stiže do preokreta. Efektan gol Milićevića sa više od 25. metara.

40. minut: Zicer je imao Mekić. Veznjak Radnika je šutrao, Erić brani.

34. minut: GOOOOOL. Štilić pogađa za poravnanju. Lopta je prošla kroz ruke golmanu Koziću. Četvrti gol u sezoni kapitena Želje.

30. minut: Žuti karton za Blaževića.

25. minut: Opasan napad Želje. Bekrić šutira u blok.

16. minut: Mogao je Željo odmah do poravnanja. Ermin Zec sa pet metara šalje loptu preko gola.

15. minut: GOOOOL. Radnik vodi na Grbavici. Vušurović trese mrežu Želje. Imao je dosta sreće, lopta se odbil od Ikića, promijenila putanju i prevarila Erića.

14. minut: Vušurović iz velike udaljenosti direktno u Erića.

4. minut: Pokušaj Štilića, Kozić nije rizikovao i odbio je loptu u korner.

1. minut: Počeo je dvoboj na Grbavici.

Željezničar: Erić, Blažević, Kosorić, Ikić, Milićević, Bojo, Alispahić, Štilić, Bekrić, Veselinović, E. Zec

Radnik: Kozić, Vušurović, Novaković, Mekić, Vasić, Popara, Gogić, Huseinbašić, Karić, Koraksić, Šubert

___________________________________

Kraj i na Pecari. Pobjeda Širokog Brijega protiv Olimpika 1:0.

Završena je utakmica Pod Bijelim brijegom. Pobjeda Zrinjskog 3:1. Još uvijek se igra susret na Pecari.

U drugoj utaakmici koja je počela u istom terminu, Široki vodi protiv Olimpika sa 1:0 pogotkom u 84. minuti.

92. minut: Volej Mašića zaustavlja prečka.

90. minut: Tri minute nadoknade.

81. minut: GOOOOL. Mulić smanjuje deficit. Zbog prigovora je požutio trener domaćih Mladen Žižović.

80. minut: Penal za Velež.

70. minut: Igru napušta strijelac sva tri gola na meču Nemanja Bilbija, mijenja ga Ognjen Todorović.

61. minut: Feđa Dudić je napravio trostruku izmjenu. Izašli su Zvonić, Dario i Anđušić, a u igri su Vehabović, Ćosić i Mulić.

59. minut: GOOOOOL. Debakl Veleža. Sada je 3:0 za Zrinjski. Opet je strijelac Bilbija. Ovoga puta iz drugog pokušaja je savladao Bobića. Probao je glavom, golman Veleža odbranio i kratko odbio loptu, a Bilbija je bio najbliži i pospremio je u mrežu.

56. minut: Prečku pogađa Velež poslije pokušaja Anđušića.

51. minut: GOOOOOL. Zrinjski uduplao prednost. Bilbija opet šalje loptu iza leđa Bobića. Ovoga puta učinio je to glavom poslije centaršuta Ivančića sa desne strane.

46. minut: Bihorac mijenja Osmića.

Okončan je prvi dio mostarskog derbija. Zrinjski vodi golom Bilbije sa bijele tačke. Na Pecari gdje igraju Široki i Olimpik mreže miruju.

45. minut: Još minuta nadoknade.

40. minut: Bilbija i Stojkić lijepo kombinuju, ovaj drugi šutira visoko iznad gola.

32. minut: Anđušić šutira glavom, Brkić opet odlično interveniše.

16. minut: GOOOOOL. Bilbija pogađa iz penala koji je skrivio Zeljković. Neoprezan je bio novopečeni Zmaj, kojem je loptu ukrao Filipović, a Zeljković ga ruši što je za Peljtu bilo dovoljno da pokaže na bijelu tačku.

13. minut: Lijepa akcija Veleža. Cvijanović šutira sa 18 metara, Brkić brani lijepom paradom.

6. minut: Žestok start Jakovljevića nad Radovićem. Obojici igrača ukazuje se pomoć. Stoper Zrinjskog će dobiti žuti karton.

4. minut: Velež je zaprijetio preko Radovca, čiji udarac ide preko gola.

1. minut: Počele su utakmice u Mostaru i Širokom Brijegu.

Zrinjski: Brkić, Ćorluka, Barbarić, Jakovljević, Stojkić, Zlomislić, Enin, Tičinović, Filipović, Bilbija, Ivančić

Velež: Bobić, Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Cvijanović, Brandao, Osmić, Anđušić, Dario, Radovac

_____________________________________

Kraj meča u Krupi.

94. minut: Još jedan korner i posljednja prilika za Krupu.

90. minut: Četiri minute nadoknade. Tuzla City je imao kontranapad koji je lošim udarcem završio Badji.

88. minut: Korner za Krupu, opasno je bilo. Zatresla se prečka Fejzićevog gola. Pokušao je Nikolić.

85. minut: Finiš susreta, gosti pred šestom pobjedom u sezoni.

75. minut: Tuzla City kontroliše meč. Ne dozvoljavaju gosti Krupi da se približi golu Fejzića.

71. minut: Treća izmjena kod gostiju. Ubiparip napušta teren, ulazi Ramić.

66. minut: Hodžić je u igri umjesto Nikolića. Druga promjena Nermina Bašića.

64. minut: Golubović mijenja Redžića.

61. minut: GOOOOOOL. Gosti vode. Ubiprip je strijelac. On je glavom zatresao mrežu Krupe nakon odličnog centaršuta Maksimovića s lijeve strane.

57. minut: Mandić je zaradio javnu opomenu.

56. minut: Ponovo dobra prilika za Tuzla City, ali Maksimović pogađa saigrača Kostića.

55. minut: Duel Kolaka i Nukića, gosti traže penal, sudija pokazuje na korner.

51. minut: Prva prava prilika za Tuzla City. Nukić je centrirao, na drugoj stativi bio je Crnkić, koji je uhvatio volej, ali Kolak brani.

46. minut: Simonović umjesto Karišika kod Krupe, a Crnkić mijenja Đerića kod gostiju.

Završeno prvo poluvrijeme. Bez šuteva u okvir gola nakon 45 minuta.

45. minut: Još 60 sekundi nadoknade. Tuzla City ima priliku da iz kornera ugrozi gol domaćih.

40. minut: Mreže miruju, nema ni većih uzbuđenja. Uspavanku gledamo u kanjonu Vrbasa.

29. minut: I dalje bez prave šanse. U međuvremenu je Đerić požutio u ekipi Tuzla Cityja, zbog čega će propustiti naredni meč.

15. minut: Opasan napad gostiju, intervenisao je Galić poslije gužve u šesnaestercu.

10. minut: U uvodnom dijelu meča nema većih uzbuđenja. Početno ispitivanje snaga.

3. minut: Krupa u Premijer ligi BiH nije dala pogodak 434 minute.

1. minut: Počeo je meč.

13:57 sati - Igrači obje ekipe su na terenu, a prije utakmice minutom šutnje odata je počast Sakibu Malkočeviću, nedavno preminulom strategu koji je sa mnogo uspjeha vodio kadetsku reprezentaciju BiH.

13:55 sati - Tuzla City je na domaćem terenu ostvario minimalnu pobjedu protiv Krupe 1:0.

13:50 sati - U prvoj utakmici 13. kola Sarajevo je na Koševu razbilo Mladost rezultatom 5:1, što je osma uzastopna pobjeda Bordo tima.