Play-off za Eredivisie
Zaboravite na drame iz polufinala Lige prvaka: Devet golova i ludnica u sudijskoj nadoknadi
Go Ahead je morao pobijediti za prolaz, a u 89. minuti golom Langedijka su stigli do vodstva 4:3, no onda se u sudijskoj nadoknadi desila prava ludnica
28.05.2019. u 22:59

Go Ahead Eagles i Waalwijk večeras su igrali revanš-meč play-offa za plasman u holandsku Eredivisie.

Nakon 0:0 u prvom susretu, uzvrat je ponudio pravu fudbalsku poslasticu kakva se rijetko viđa u svijetu fudbala. Prva utakmica, u kojoj je Walwijk bio domaćin, završena

Naime, čak devet golova viđeno je na ovom meču, od čega su dva pala u sudijskoj nadoknadit.

Go Ahead je morao pobijediti za prolaz, a u 89. minuti golom Langedijka su stigli do vodstva 4:3.

Slavlje je počelo, ali čini se prerano. Trojica igrača domaćeg tima imala su šansu da sve riješe u 94. minuti utakmice kada su imali konstru tri na jedan, no nisu uspjeli, a potom je uslijedio šok!

Waalwijk je kros već u narednom napadu pogodio za 4:4, da bi u preostaloj minuti dodatnog vremena gosti postigli i peti pogodak za totalni preokret.

Tako će Waalwijk, koji je "glavnu rundu" takmičenja završio na osmom mjestu, naredne sezone igrati u društvu najboljih holandskih klubova.