19. kolo
Košarkaši Slobode nadigrali Promo i ostali na vrhu tabele
Košarkaši tuzlanske Slobode u 19. kolu Lige Bosne i Hercegovine u Mejdanu su pobijedili Promo iz Donjeg Vakufa rezultatom 90:70.
12.03.2022. u 21:23

S novom pobjedom Sloboda je zadržala čelno mjesto na tabeli Lige Bosne i Hercegovine.

Tuzlaci su mnogo bolje otvorili susret i poveli sa 12:0. Promo je uspio do kraja prvog perioda da konsoliduje redove i da na prvi dvominutni predah odu sa rezultatom 20:13.

Dobru igru gosti nastavljaju i do poluvremena, a u finišu poenima Getlinga prvi put vode 32:33. Ipak Tuzlaci su na poluvremenu imali prednost 35:33.

Do 41:41 gledala se izjednačena utakmica u Mejdanu, a potom su domaći napravili seriju 10:0 i otišli na 51:41. U posljednji period ušlo se s rezultatom 68:49.

U posljednjem periodu Tuzlaci su rutinski priveli utakmicu kraju i s novom pobjedom zadržali prvu poziciju u Ligi Bosne i Hercegovine.

Najefikasniji u Slobodi bili su Haris Delalić sa 27, Đoko Šalić sa 20 i Ibrahim Durmo sa 15 poena. Kod Proma istakli su se Shane Gatling sa 18, Ibrahim Mulaomerović 15 i Aleksandar Ilić sa 13 postignutih poena.

Sloboda je prvoplasirana sa omjerom 14-3, a Promo je na osmoj poziciji sa omjerom 8-8