open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Tragična nesreća
Eksplozija u fabrici u Turskoj: Poginule četiri osobe, 60 u bolnici
Ministar zdravstva Republike Turske Fahrettin Koca izjavio je da je nakon eksplozije u fabrici pirotehnike u provinciji Sakarya u bolnice prebačeno 108 osoba, od kojih je 60 ostalo u bolnici, a 48 je otpušteno.
03.07.2020. u 21:24
get url
text

VEZANI TEKST - Turska: U eksploziji u fabrici pirotehnike poginule dvije osobe

Koca je u pratnji ministra unutrašnjih poslova Suleymana Soylua i ministrice za porodicu, rad i socijalne usluge Zehre Zumrut Selcuk obišao fabriku pirotehnike u kojoj se dogodila nesreća.

Nakon obilaska fabrike, Koca je novinarima kazao da su na terenu bila ukupno dva ambulantna helikoptera, 84 ambulantnih vozila, 18 timova za medicinsko spašavanje i druge nadležne službe kako bi se pružila pomoć građanima.

- Nažalost, četvero naših građana su smrtno stradali, dok se nastavlja potraga za tri osobe - rekao je Koca.

Ministar je ranije danas izjavio kako broj radnika fabrike, zajedno s osiguranjem iznosi 186.

Ministar Soylu kazao je također kako spasilačke ekipe bez prestanka tragaju za tri osobe.

comment
prikaži komentare (0)
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.