Kvalifikacije za EP
TOK UTAKMICE: Bosna i Hercegovina - Češka 20:25
Tekstualni prijenos meča BiH - Češka pratite na portalu Faktor.ba
27.10.2018. u 19:37

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Češke u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rezultatom 20:25.

Tekstualni prijenos meča BiH - Češka mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________________________________________________________________

Kraj utakmice. Češka je trijumfovala rezultam 20:25

55. minut: Pet minuta prije kraja susreta Češka ima sigurno vodstvo rezultatom 16:23.

48. minut: Češka dolazi do prednosti od sedam golova 14:21.

39. minut: Zeman je zaradio isključenje. Češka vodi sa 11:16.

37. minut: Česi maksimalno koriste igrača više. Postižu dva gola i idu prvi put na susretu na četiri gola prednosti - 11:15.

35. minut: Drugo isključenje za Vegara.

34. minut: Panić postiže četvrti gol na susretu i vraća BiH na dva gola zaostatka.

32. minut: Babak je strijelac prvog gola u drugom poluvremenu. Česi ponovo na plus tri - 10: 13. Briljira golman gostujućeg tima Galija koji je već  odbranio devet udaraca, tri u drugom pluvremenu.

31. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Završeno je prvo poluvrijeme. Češka na odmor odlazi sa plus dva - 10-12. Benjamin Burić ima četiri odbrane, njegov kolega s druge strane Martin Galia dvije više. Polovinu golova češke reprezentacije u prvih 30 minuta dao je  Jakub Hrstka, dok je Panić najbolji strijelac u redovima bh. tima sa tri gola.

25. minut: Tarrabochia precizan sa sedam metara, a prethodno je Prce postigao prvi gol na meču.

22. minut: Česi idu na plus tri - 9:6. Time out selektora Šumana.

20. minut: Hrstka igra odlično, postigao je peti gol na meču za vodstvo Češke reziltatom 7:6.

17. minut: Snage na parketu su brojčano izjednačene nakon što je Zeman isključen kod Čeha.

16. minut: Dvije minute za Vegara i sedmerac za goste koji stižu do poravnanja - 5:5.

14. minut: Panić pogađa za 5:4. Ovo mu je treći gol na susretu.

14. minut: Druga odbrana Burića, o onda Predragović postiže gol za poravnanje.

13. minut: Terzić promašuje sedmerac, Češka ima napad za plus dva. Trenutno je 3:4 za goste.

9. minut: BiH vodi 3:2. Dva gola je postigao Panić.

1. minut: Odbrana Burića, brza tranzicija i kontra. Nuić je pogodio za 1:0. Zeman je odmah uzvratio i poravnao na 1:1.

Utakmica je u čast ubijenih policajaca Adisa Šehovića i Davora Vujinovića počela minutom šutnje.

-5 minuta: Intonirane su himne Češke i Bosne i Hercegovine.

- 15 minuta: Duel sude latvijski arbitri Zigmars Sondors i Renars Licis.

- 20 minuta: Češka je na posljednjem Evropskom prvenstvu osvojila šestu poziciju.

- 30 minuta: Dvorana Mejdan već je ispunjena do posljednjeg mjesta.